Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Neskatoties uz karastāvokļa atcelšanu visā Korejas Republikas teritorijā 2024. gada 4. decembra rītā, Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos saglabāt mieru, sekot ziņām medijos, vietējo varasiestāžu izplatītajai informācijai un izvairīties no masveida cilvēku pulcēšanās vietām.

Ārlietu ministrija turpina aktīvi vērot notikumu attīstību, tādēļ aicinām Latvijas valstspiederīgos sekot informācijai Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Ja nepieciešama konsulārā palīdzība, aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Korejā: tālrunis: +82 (0)2 2022 3800, e-pasts: embassy.seoul@Mfa.gov.lv vai Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu (24/7) tālrunis: +371 26337711, e-pasts: palidziba@mfa.gov.lv

 

Ieceļošanas noteikumi

Lai paātrinātu ieceļošanas formalitāšu kārtošanu, Korejas atbildīgās iestādes rekomendē pirms ieceļošanas Korejā ievadīt informāciju par savu veselības stāvokli vietnē https://cov19ent.kdca.go.kr/.

Lūdzam ņemt vērā to, ka, apmeklējot ārstniecības iestādes un aptiekas, Dienvidkorejā jālieto sejas aizsargmaska.

Šie nosacījumi var tikt mainīti un papildināti, tādēļ aicinām vērsties Korejas Republikas vēstniecībā Rīgā, lai saņemtu aktuālāko informāciju.

No 2023.gada 18.decembra līdz 2024.gada 31.decembrim, lai apmeklētu Korejas Republiku, Latvijas pilsoņiem ir atcelta prasība noformēt Korejas elektroniskās ieceļošanas atļauju K-ETA.

Obligāta prasība, ieceļojot valstī, ir derīga veselības apdrošināšanas polise, kā arī derīgs ceļošanas dokuments. Latvijas pilsoņi Dienvidkorejā var ieceļot un izceļot no tās līdz pases derīguma termiņa beigām.

Gadījumos, kad nevar tikt piemērota bezvīzu ieceļošanas kārtība un jāsaņem vīza, dokumenti vīzas noformēšanai iesniedzami Korejas Republikas vēstniecībā Latvijā, J. Alunāna ielā 2, tālrunis: +371 67869820, e-pasts: koremb.lv@mofa.go.kr. Detalizētāka informācija skatāma vēstniecības mājaslapā: http://overseas.mofa.go.kr/lv-en/index.do. Papildus informāciju iespējams skatīt arī Dienvidkorejas vīzu vietnē internetā - www.visa.go.kr.

Valstī reģistrētajiem ārvalstniekiem ir jāziņo par izmaiņām uzturēšanās vietā 14 dienu laikā pēc dzīvesvietas maiņas tam Imigrācijas birojam, kura jurisdikcijā ir jaunā dzīves vieta. Līdzīgi 14 dienu laikā ir jāziņo Imigrācijas birojam, ja ir veiktas izmaiņas personas datos: vārds, uzvārds, dzimums, dzimšanas datums, pilsonība, pases numurs, pases izdošanas datums un derīguma termiņš.

Valstī reģistrētiem ārvalstniekiem, kuri dzimuši Dienvidkorejā, jānoformē uzturēšanās statuss 90 dienu laikā no dzimšanas dienas, aizpildot pieteikuma formu Imigrācijas birojā, kura jurisdikcijā ir dzīves vieta. Informāciju par Dienvidkorejas imigrācijas likuma prasībām pastāvīgi dzīvojošajiem ārvalstniekiem var saņemt Imigrācijas informatīvajā centrā  (Immigration Contact Center, ) vai pa uzziņu tālruni 1345 (zvanot no ārzemēm +82 1345).

Drošības situācija

Korejas pussalā ir mazinājies saspīlējums Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās. Taču joprojām pastāv iespējamība, ka situācija var mainīties. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un iepazīties ar Korejas kompetento iestāžu izstrādātajām vadlīnijām rīcībai krīzes situācijās.

Papildus ir iespējams lejuplādēt mobilo aplikāciju EMERGENCY READY APP, ar kuras palīdzību ir iespējams atrast tuvākos patvērumus un sazināties ar glābšanas dienestiem. Aplikāciju var lejuplādēt šeit: Apple store un Play store (Android lietotājiem).

Dienvidkorejas varasiestādes nereti rīko civilās ārkārtas situāciju mācības – tiek iedarbinātas sirēnas, apturēta transporta plūsma, cilvēki tiek aicināti meklēt patvērumu metro stacijās vai māju pagrabos.

Vietējie likumi un paražas

Stingri aizliegts sabiedriskās vietās lietot alkoholiskos dzērienus un smēķēt. Par narkotisko vielu lietošanu tiek piemērota kriminālatbildība. Jebkādu aizliegto vielu ievešana ir stingri aizliegta.

No 2019. gada 1. jūnija Dienvidkorejā ir aizliegts ievest dzīvnieku izcelsmes produktus (gaļas izstrādājumus, piena produktus, olas, kā arī dzīvnieku barību, našķus un vitamīnus). Ja bagāžā atrodas dzīvnieku izcelsmes produkti, tas jānorāda muitas deklarācijā un jāvēršas ieceļošanas vietas Karantīnas birojā. Noteikumu neievērošanas rezultātā var tikt piemērots naudas sods līdz pat 10 000 ASV dolāriem.

Korejas Republikā ir noteikta stingra likumdošana gadījumos, kas var tikt traktēti kā seksuāla rakstura uzmākšanās. Nereti izklaides vietās tiek aizturēti ārzemnieki, kuriem par šādiem pārkāpumiem tiek piemēroti bargi sodi un lielu kompensāciju piespiedu izmaksa cietušajām personām.

Ceļotāji nereti izvēlas nomāt auto, lai apskatītu valsti un ērti pārvietotos valsts iekšienē. Lai vadītu transportlīdzekli Dienvidkorejā, ir nepieciešama derīga Starptautiskā autovadīšanas atļauja (International Driving Permit). Plašāka informācija pieejama Korejas Tūrisma organizācijas mājaslapā. Ar Latvijā izsniegtu nacionālo autovadītāja apliecību nav atļauts vadīt transportlīdzekļus Dienvidkorejā.

Veselība

Covid-19 izplatība Dienvidkorejā ir mazinājusies, taču joprojām tiek atklāti vairāki tūkstoši inficēšanās gadījumu katru dienu. Vienotais informācijas resurss saistībā ar Covid-19 aktualitātēm Dienvidkorejā atrodams šeit: http://ncov.mohw.go.kr/en/  

Informējam, ka īpaši pavasara mēnešos Dienvidkorejā ir izplatīts tā dēvētais dzelteno putekļu piesārņojums (yellow dust pollution). Daļiņu koncentrācijai gaisā sasniedzot paaugstinātu līmeni, varasiestādes aicina uzturēties iekštelpās. Putekļi var būt īpaši bīstami cilvēkiem ar elpceļu saslimšanām un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Informācija par dzelteno putekļu koncentrāciju ir pieejama Dienvidkorejas meteoroloģiskās administrācijas interneta vietnē: http://web.kma.go.kr/eng/weather/asiandust/intro.jsp.

Aicinām ceļotājus pievērst uzmanību gaisa kvalitātei Dienvidkorejā, kurai pēdējo gadu laikā ir tendence pasliktināties. Aktuālie gaisa kvalitātes dati pieejami Dienvidkorejas Vides ministrijas uzturētā portālā Air Koreahttps://www.airkorea.or.kr/eng, kā arī starptautiskajos gaisa kvalitātes monitoringa portālos, piemēram, https://aqicn.org/map/southkorea/ vai https://www.airvisual.com/south-korea.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Korejas Republikā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi

Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98.pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.