Latvijas un Gvatemalas attiecības ir labas un konstruktīvas.

Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija pievienojās Eiropas Savienības sadarbības dialogam ar Gvatemalu, kas notiek Eiropas Savienības un Centrālamerikas dialoga ietvaros. 2012. gada 29. jūnijā tika parakstīts ES–Centrālamerikas Asociācijas nolīgums. Kopš 2013. gada provizoriski piemēro šī nolīguma tirdzniecības sadaļu.

Sadarbība notiek arī Eiropas Savienības un Latīņamerikas un Karību valstu kopienas (CELAC) ietvaros. ES un CELAC reģionu sadarbības nozīme pieaug, un kopš 2010. gada tiek uzturēts regulārs dialogs.

Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Gvatemalas Republiku nodibinātas 1993. gada 14. janvārī.

Latvijas pārstāvība Gvatemalā

Latvijai nav pārstāvniecības Gvatemalā.

Gvatemalas pārstāvība Latvijā

Latvijā akreditētie Gvatemalas vēstnieki rezidē Stokholmā.

Pirmā Gvatemalas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Susana Bariosa Beltranena (Susana Barrios Beltranen) tika akreditēta 2006. gada 31. janvārī.

No 2009. gada 26. maija Gvatemalas vēstnieks Latvijā bija Fernando Molina Hirons (Fernando Molina Girón).

No 2013. gada 22. septembra – Horhe Rikardo Putzejs (Jorge Ricardo Putzeys Urigüen).

No 2017. gada 10. oktobra līdz 2019. gada 16. maijam – Fransisko Roberto Gross Ernandess-Kramers (Francisco Roberto Gross Hernández-Kramer) ar rezidenci Stokholmā, Zviedrijā.

No 2021. gada 16. novembra Gvatemalas vēstnieks Latvijā ir Georges de la Roche du Ronzet.

Plašāk

2023. g. 21. septembris

ANO Ģenerālās Asamblejas laikā Ņujorkā Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tikās ar Gvatemalas ārlietu ministru Mario Bukaro (Mario Búcaro).

Tika parakstīts Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Gvatemalas Republikas Ārlietu ministrijas saprašanās memorands par politiskajām konsultācijām.