2024. gada 29. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstules nākamajai Latvijas Republikas ārkārtējai un pilnvarotai vēstniecei Amerikas Savienotajās Valstīs Elitai Kuzmai, nākamajam Latvijas Republikas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Apvienotajā Karalistē Atim Lotam un nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Čehijas Republikā Vilmāram Heniņam.
Elita Kuzma atjaunotās Latvijas ārlietu dienestam pievienojās 1992. gadā, sākotnēji strādājot Ekonomiskās sadarbības nodaļā. E. Kuzma strādājusi Ārlietu ministrijas Rietumeiropas valstu nodaļā, vēlāk kļūstot par Pirmā politiskā departamenta direktori un pēc tam par Pirmās politiskās direkcijas valsts sekretāra vietnieci. Viņa bijusi arī Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītāja–vēstniece un Eiropas Savienības direkcijas vadītāja–vēstniece, kā arī Valsts protokola vadītāja.
Ievērojamu pieredzi E. Kuzma ir uzkrājusi kadencēs Latvijas vēstniecībās ārvalstīs. Viņa bijusi Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Austrijas Republikā, Zviedrijas Karalistē, Itālijas Republikā un Vācijas Federatīvajā Republikā, kā arī bijusi Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāve ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācijā (FAO).
Kā nerezidējošā vēstniece E. Kuzma ir bijusi akreditēta Ungārijas Republikā, Šveices Konfederācijā, Slovēnijas Republikā, Slovākijas Republikā, Lihtenšteinas Firstistē, Sanmarīno Republikā, Maltas Republikā, Albānijas Republikā, Kuveitas Valstī, Kosovas Republikā, Bosnijā un Hercegovinā, kā arī pie Svētā Krēsla un Neatkarīgajā Militārajā un Hospitālajā Svētā Jeruzalemes Jāņa, Rodas un Maltas Ordenī.
Šobrīd E. Kuzma ir ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Čehijas Republikā.
Elita Kuzma beigusi Latvijas Universitātes Finanšu un tirdzniecības fakultāti un Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtu. Papildu izglītību ieguvusi arī Stenforda universitātes Hūvera institūtā ASV un Džordža C. Maršala drošības studiju Eiropas centrā Vācijā.
Atis Lots darbu Ārlietu ministrijas NVS valstu nodaļā sāka 1998. gadā. Vēlāk viņš turpināja darbu Krievijas un NVS valstu nodaļā, ES politikas departamentā ES vispārīgo politiku nodaļā. A. Lots bijis arī Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departamenta direktors-preses sekretārs un ārlietu ministra biroja vadītājs. Kopš 2018. gada A. Lots veica Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieka-administratīvā direktora pienākumus.
Nozīmīgu pieredzi A. Lots ieguvis, strādājot Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs – vēstniecībā Krievijā, Vācijas Federatīvajā Republikā. Viņš bijis pirmais rezidējošais Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Moldovā.
Atis Lots beidzis Latvijas Policijas akadēmiju un Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtu. Papildu izglītību ieguvis arī Džordža Maršala Drošības politikas studiju Eiropas centrā Vācijā, Vācijas jauno diplomātu kursos Bonnā, kā arī beidzis Ženēvas Drošības politikas studiju centra Starptautiskās drošības un politikas kursu Šveicē un Komunikācijas speciālistu kursu Hāgā, Nīderlandē.
Līdzšinējais Ārlietu ministrijas Plānošanas grupas vadītājs Vilmārs Heniņš kļūs par Latvijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Čehijas Republikā. Ārlietu ministrijā V. Heniņš strādā kopš 1993. gada. Savas karjeras laikā Latvijas diplomātiskajā dienestā ieņēmis dažādus amatus un vadījis vairākas Ārlietu ministrijas struktūrvienības – NVS nodaļu, Preses centra nodaļu, Pirmo divpusējo attiecību departamentu, bijis arī Ministru prezidenta ārlietu padomnieks.
Plašu diplomāta pieredzi V. Heniņš ieguvis, strādājot Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, strādājot 1.sekretāra amatā Latvijas vēstniecībā Krievijas Federācijā, pildot vēstniecības vadītāja vietnieka funkcijas Latvijas vēstniecībā Čehijas Republikā, kā arī ieņemot vēstniecības vadītāja vietnieka amatu Latvijas vēstniecībā Krievijas Federācijā. Laika posmā no 2016. līdz 2020.gadam bija Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ungārijā, kā arī nerezidējošais vēstnieks Slovēnijas Republikā, Horvātijas Republikā un Melnkalnē.
V. Heniņš ir ieguvis vēstures zinātņu maģistra grādu Latvijas Universitātē, kā arī beidzis Klingendāles Starptautisko attiecību institūta Nīderlandē mācību kursu.