2022. gada 18. februārī, atrodoties vizītē Vācijā, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Saūda Arābijas ārlietu ministru princi Faisalu bin Farhānu Āl Saūdu (Prince Faisal bin Farhan Al Saud). Amatpersonu tikšanās notika 58. Minhenes drošības konferences laikā, lai apspriestu Latvijas un Saūda Arābijas politiskā dialoga aktualitātes, sadarbību ekonomikā, kā arī ES un Līča reģiona valstu sadarbības stiprināšanas perspektīvas.
Skarot Latvijas un Saūda Arābijas līgumtiesiskās bāzes paplašināšanās jautājumu, E. Rinkēvičs apliecināja Latvijas gatavību jau tuvākajā laikā parakstīt starpvaldību līgumu par ekonomisko sadarbību. Šis līgums būs otrais starpvalstu dokuments ekonomiskās sadarbības jomā, papildinot 2021. gada 1. jūlijā spēkā stājušos dubultnodokļu konvenciju.
Lai apspriestu ekonomiskās sadarbības veicināšanu, Latvijas uzņēmumu pārstāvji kopā ar Latvijas ekonomikas ministru ir gatavi šogad apmeklēt Saūda Arābiju, atzīmēja E. Rinkēvičs. “Vēlamies pastiprināt uzņēmumu sadarbību ar Saūda Arābijas partneriem nozarēs ar augstāku pievienoto vērtību: informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, digitālie risinājumi, viedās tehnoloģijas, viedās pilsētas, farmācija, medicīnas tūrisms,” teica Latvijas ārlietu ministrs.
Sarunu partneri izteica cerību, ka jau drīzumā pēc epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās būs iespējams atsākt sarunas par abu valstu Ārlietu ministriju politiskajām konsultācijām, lai nostiprinātu sadarbības iespējas.
Tikšanās laikā abu valstu ārlietu ministri pārrunāja aktualitātes Persijas līča reģionā. E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka Saūda Arābijai kā Līča sadarbības padomes (Gulf Cooperation Council, GCC) vadošajai valstij ir liela loma reģiona stabilizācijas un jaunas drošības arhitektūras izveides centienos. Latvija turpina iestāties par Eiropas Savienības un Līča valstu partnerības atjaunošanu un attiecību turpmāku stiprināšanu.
“Ceram, ka ES–Līča sadarbības padomes ārlietu ministru sanāksme, kas notiks 21. februārī Briselē ES Ārlietu padomes ietvaros, kļūs par jaunu impulsu attiecību attīstībai,” atzīmēja E. Rinkēvičs. Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka ES sadarbības stiprināšana ar Līča valstīm sniegs ieguldījumu klimata pārmaiņu problēmu risināšanā, savienojamības uzlabošanā ar Eiropu, kā arī cīņā pret pandēmiju.