Attīstības sadarbība Ziņas
Ārlietu ministrijas logo

2024. gada 30. maijā notika Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes sanāksme. Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāja Alise Balode informēja padomes locekļus par 2024. gada granta projektu konkursa rezultātiem. Konkursā tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits 75 projekti, kuru kopapjoms ievērojami pārsniedza pieejamā finansējuma apjomu. Šogad pilnībā ir iespējams finansēt tikai 11 granta projektus un vienu projektu daļēji.

Konsultatīvās padomes locekļi tika informēti arī par Ministru kabineta 2024. gada 2. aprīlī apstiprināto informatīvo ziņojumu un rīkojumu par Latvijas iesaisti Ukrainas rekonstrukcijā Černihivas apgabalā. 2024. gadā Latvijas Attīstības sadarbības aģentūra no Ārlietu ministrijas ir pārņēmusi Ukrainas rekonstrukcijas projektu īstenošanu. Ekonomikas ministrija un CFLA informēja par notiekošo darbu rekonstrukcijas projektu ieviešanā. Projektus 2024. gadā ievieš nodibinājums “Uzņēmēji mieram”, biedrība “Tavi Draugi”, biedrība “Centrs MARTA”, Satiksmes ministrija un Latvijas Attīstības sadarbības aģentūra (eirointegrācijas projekti).

Ārlietu ministrija informēja, ka 25. aprīlī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) tika iesniegts Latvijas pieteikums, lai iestātos OECD Attīstības palīdzības komitejā (OECD/DAC).

3. oktobrī sadarbībā ar organizāciju LAPAS Ārlietu ministrijā tiek plānota konference, kas būs veltīta Latvijas attīstības sadarbības 25 gadiem. Konsultatīvās padomes locekļi uzsvēra sabiedrības izpratnes veicināšanas nozīmi par attīstības sadarbību.

Informācijai

Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome ir konsultatīva institūcija, kas izveidota, lai sekmētu Latvijas aktīvu un atbildīgu iesaistīšanos Eiropas Savienības attīstības sadarbības politikas veidošanā un īstenošanā, stiprinātu Latvijas kā divpusējā donora lomu, veicinātu sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības mērķiem un politiku un sniegtu atbalstu tās īstenošanā. Saskaņā ar Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes nolikumu tajā pārstāvētas publiskās pārvaldes iestādes un pilsoniskās sabiedrības organizācijas.