Eiropas Padomes 46 dalībvalstis veido teritoriju, kurā nāvessods netiek piespriests. Kopš 1985. gada nāvessoda atcelšana ir nosacījums dalībai Eiropas Padomē.
Kopš 1972. gada Eiropas himna ir fragments no Bēthovena 9. simfonijas Odas priekam prelūdijas.
Pateicoties Eiropas Zāļu kvalitātes un veselības aprūpes direktorāta darbam, 10 000 farmaceitisko produktu, kas tiek ražoti un pārdoti Eiropā, tiek stingri kontrolēti.
Eiropas Padomes Konvencija par bērnu aizsardzību pret seksuālo izmantošanu un seksuālu vardarbību ir pirmais instruments, kurā dažādi bērnu seksuālās izmantošanas veidi ir noteikti kā noziedzīgi nodarījumi, tostarp vardarbība, kas veikta mājās vai ģimenē.
Eiropas Padomes Ministru komiteja 1964. gadā pasludināja 5. maiju par Eiropas dienu.
1996. gada Cilvēktiesību un biomedicīnas konvencija ir pirmais saistošais starptautiskais instruments bioētikas jomā. Papildu protokols aizliedz cilvēku klonēšanu.
Eiropas Padome ir no 27 ES dalībvalstīm atdalīta organizācija. Neviena dalībvalsts nav pievienojusies ES, pirms tam nepievienojoties Eiropas Padomei.
Darba ņēmēju un darba devēju organizācijas var vērsties Eiropas Sociālo tiesību komitejā, ja Eiropas Sociālajā hartā noteiktās tiesības netiek ievērotas tajās dalībvalstīs, kuras ir pieņēmušas sūdzību procedūru.
Eiropas Padomes 1989. gadā pieņemtā Antidopinga konvencija ir līdz šim vienīgais starptautiskais juridiskais instruments šajā jomā.
Cilvēktiesību komisāra, kas darbojas kā neatkarīga iestāde, uzdevums ir veicināt izpratni par cilvēktiesībām un to ievērošanu visās Eiropas Padomes dalībvalstīs.
Piecām valstīm ir novērotāja statuss Eiropas Padomē: Svētajam Krēslam, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādai, Japānai un Meksikai.
Eiropas Padomes Konvencijā par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu skaidri noteikts, ka vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē vairs nevar uzskatīt par privātu lietu un ka valstu pienākums ir novērst vardarbību, aizsargāt upurus un sodīt vainīgos.
Eiropas Padomes oficiālās valodas ir angļu un franču.
Eiropas Cilvēktiesību tiesā visi Eiropas Padomes dalībvalstu iedzīvotāji var iesniegt lietas pret dalībvalstīm, kuras ir pārkāpušas savas saistības saskaņā ar Eiropas Cilvēktiesību konvenciju.
Eiropas Cilvēktiesību tiesas pasludinātie spriedumi ir saistoši attiecīgajām dalībvalstīm, un to rezultātā dalībvalstis ir mainījušas savus tiesību aktus un praksi daudzās jomās.
Eiropas Padomes Parlamentāro asambleju veido parlamentārieši no Padomes dalībvalstu parlamentiem. Viņi runā to eiropiešu vārdā, kuri viņus ievēlējuši.
Eiropas karogu ar 12 zelta zvaigznēm aplī uz zila fona Eiropas Padome izvēlējās 1955. gadā. Zvaigžņu skaits nemainās, un divpadsmit simbolizē pilnību. Šis pats karogs 1986. gadā kļuva par Eiropas Kopienas, kas tagad ir Eiropas Savienība, emblēmu.
Tiek lēsts, ka Eiropā ir aptuveni 225 vietējās valodas. Tiek uzskatīts, ka šobrīd vissenākā Eiropā lietotā valoda ir basku valoda.
Ministru komiteja ir Eiropas Padomes lēmējinstitūcija. Tās sastāvā ir visu dalībvalstu ārlietu ministri vai to pastāvīgie pārstāvji Strasbūrā.
2001. gada Konvenciju par kibernoziegumiem var izmantot kibernoziedznieku kriminālvajāšanai un bērnu pornogrāfijas apkarošanai. Papildu protokols paredz kriminālatbildību par rasistiskām un ksenofobiskām darbībām, kas izdarītas, izmantojot datorsistēmas.
Eiropas Padome ir izstrādājusi vairāk nekā 200 līgumu un konvenciju daudzās jomās, tostarp konvencijas par cilvēku klonēšanas aizliegumu un terorisma apkarošanu.
Eiropas Reģionālo vai minoritāšu valodu harta paredz šo valodu aizsardzību un veicināšanu, lai saglabātu un paplašinātu Eiropas kultūras tradīcijas un mantojumu.