Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.
Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.
Drošības situācija
Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā.
Robeža starp Armēniju un Azerbaidžānu ir slēgta. Īpaši bīstamas ir Tavušas (Tavush) un Geharkunikas (Gegharkunic) pierobežas teritorijas, jo pastāv nesprāgušu mīnu risks. Iesakām atturēties no došanās uz Tavušas apgabalu (Tavush Marz) un neizmantot ceļu no Idževanas (Ijevan) līdz Nojemberjanai (Noyemberyan), kas atrodas tuvu valsts robežai un uz kura atrodas vairāki militārie posteņi.
Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem augstākminētajās teritorijās ir ierobežota.
Atrodoties Armēnijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem netuvoties demonstrāciju norises vietām un ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus, kā arī vienmēr nēsāt līdzi personas apliecinošu dokumentu.
Sauszemes robeža starp Armēniju un Turciju ir slēgta.
Ieceļošanas noteikumi un vīzas
Latvijas pilsoņi uz Armēniju var ceļot bez vīzas, ja uzturēšanās ilgums valstī nepārsniedz 180 dienas viena gada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Armēnijas vēstniecībā Lietuvā.
Uzturoties valstī, līdzi vienmēr jānēsā personu apliecinošs dokuments un tā kopija.
Veselība
Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.
Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:
aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv. Tāpat iespējams sazināties ar Latvijas goda konsulu Armen Ghasaboghlyan pa e-pastu: consulate.latvia@gmail.com vai tālruņa numuriem: +374 10 565299; +374 91 77 88 88.
Aicinām viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.
Pirms došanās ceļā, aicinām savu ceļojumu reģistrēt Konsulārajā reģistrā.
Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.
Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.