No 2025. gada 15. līdz 18. aprīlim vizītē Latvijā uzturas ASV Kongresa padomnieku delegācijas pārstāvji. Kopš 2013. gada Baltijas valstīs regulāri notiek ASV Kongresa padomnieku vizītes, kas vērstas uz padziļinātas izpratnes veidošanu par drošības situāciju Baltijas valstīs, kā arī ASV un Baltijas valstu daudzpusējo sadarbību.
Tiekoties ar valsts sekretāra vietnieku-politisko direktoru Ivaru Lasi, tika pārrunāta Latvijas un ASV divpusējā sadarbība, aizsardzības jautājumi, ārpolitikas aktualitātes un drošības situāciju reģionā, koncentrējoties uz Krievijas agresijas kara pret Ukrainu ietekmi. Viņš uzsvēra Latvijas un ASV ciešās stratēģiskās partnerības nozīmību, paužot pateicību par ASV nelokāmo atbalstu Latvijai un Baltijas valstu drošībai. I. Lasis izteica Latvijas vēlmi turpināt abu valstu attiecību padziļināšanu gan drošības, gan ekonomiskās sadarbības jomā, īpaši aizsardzības industriju, tehnoloģiju un enerģētikas sektorā.
ASV pārstāvjus īsā iepazīšanās tikšanās uzņēma arī ārlietu ministre Baiba Braže, uzsverot Latvijas un ASV nemainīgo sadarbību un abpusējo atbalstu.
Delegācijai plānota tikšanās ar Latvijā izvietotajiem ASV karavīriem Ādažu militārajā bāzē, kā arī uzņēmuma “LMT” apmeklējums. Uzņēmums sadarbojas ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, lai attīstītu dažādu drošības un aizsardzības tehnoloģijas risinājumu izpēti un īstenošanu. Paredzētas arī tikšanās ar amatpersonām Saeimā, Ministru prezidentes birojā, Ārlietu ministrijā un Aizsardzības ministrijā, kā arī Okupācijas muzeja apmeklējums.
Ik gadu ASV Kongress vērtē un piešķir finansējumu Baltijas drošības iniciatīvai, kas atbalsta Baltijas valstu aizsardzības sektora attīstību. 2024. gadā ASV Kongress apstiprināja finansējumu 228 miljonu ASV dolāru apmērā trīs Baltijas valstu militāro spēju attīstībai.