Eiropas Savienība Ziņas
ES rekomendācijas uzlabos finansējuma pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem

2023. gada 27. jūnijā Luksemburgā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kuras laikā pabeidz 2023. gada Eiropas semestra procesa gadu un apstiprina izstrādātās rekomendācijas ES dalībvalstīm, tostarp Latvijai. Rekomendācijas paredz atveseļošanas un noturības plāna īstenošanas turpināšanu, kā arī finansējuma pieejamības uzlabošanu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

“Eiropas Savienības Padomes rekomendācijas Latvijai ir būtisks elements nacionālo prioritāšu un reformu noteikšanā,” norādīja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre G. Reire.

Tāpat Latvijai izteiktas rekomendācijas attiecībā uz fiskālo un nodokļu politiku, publiskām investīcijām zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai, veselības aprūpes un sociālās aizsardzības sistēmas uzlabošanu, enerģētikas politiku un zaļās pārkārtošanas procesam vajadzīgo prasmju un kompetenču uzlabošanu.

Dalībvalstu pārstāvji arī turpināja 29. un 30. jūnija Eiropadomes sagatavošanu. Sanāksmē tika uzklausīti Zviedrijas prezidentūras ES Padomē ziņojumi par darbu, reformējot Eiropas Parlamenta vēlēšanu sistēmu, kā arī demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanu Eiropas Savienībā. Valstu pārstāvji tika iepazīstināti ar nākamo trīs prezidentūru ES Padomē darba programmu un prioritātēm. Sanāksmē tika uzrunāta arī ES emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas ietekme uz dažādām ES politikām, kā arī norisinājās saruna ar Moldovas Eiropas integrācijas ministru par Moldovas centieniem īstenot rekomendācijas ES paplašināšanās kontekstā.

 

Informācijai

Ikgadējā Eiropas semestra procesa mērķis ir izvērtēt ES ekonomisko situāciju un koordinēt dalībvalstu ekonomikas politikas. Eiropas semestris ļauj dalībvalstīm apspriest to ekonomikas un budžeta plānus, kā arī sekot līdzi progresam.

Latvijai izvirzītas rekomendācijas 2023.–2024. gadam attiecībā uz fiskālo un nodokļu politiku, publiskām investīcijām zaļās un digitālās pārkārtošanas veicināšanai, veselības aprūpes un sociālās aizsardzības sistēmas uzlabošanai, ar ES finansējumu saistīto programmu un plānu īstenošanu, finansējuma pieejamības uzlabošanu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, enerģētikas politiku un zaļās pārkārtošanas procesam vajadzīgo prasmju un kompetenču uzlabošanu.