No 2021. gada 29. septembra līdz 1. oktobrim tiešsaistē norisinājās ikgadējās mācības Ārlietu ministrijas diplomātiem ekonomikas jautājumos. Apmācībās piedalījās Latvijas diplomāti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.
Mācības tiek organizētas piekto gadu pēc kārtas, lai sniegtu padziļinātu ieskatu Latvijas ekonomikā un attīstības perspektīvās, kā arī veicinātu diplomātu un Latvijas uzņēmēju sadarbību gan ārvalstu tirgu apgūšanā, gan uzņēmēju problēmsituāciju risināšanā, piedāvājot pieejamos atbalsta risinājumus.
Šī gada ekonomisko diplomātu mācību programma ietvēra plašu jautājumu loku – Latvijas tautsaimniecība, enerģētika un klimats, digitālie un transporta jautājumi.
Mācību programmas ievaddaļā diplomātus uzrunāja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.
Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko informēja par aktualitātēm industriālajā un inovāciju politikā, par ekosistēmu attīstību Latvijā, kā arī par atveseļošanās, noturības un grantu mehānismiem. Savukārt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos Edijs Šaicāns iepazīstināja ar aktualitātēm enerģētikas politikā, tai skaitā reģionālajiem enerģētikas projektiem.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Klimata pārmaiņu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Raimonds Kašs sniedza prezentāciju par Zaļo kursu un klimatu. Par Latvijas digitālās politikas prioritātēm informēja VARAM valsts sekretāra vietnieks digitālās transformācijas jautājumos Gatis Ozols.
Satiksmes ministrijas Transporta loģistikas nodaļas vadītājs Andris Maldups iepazīstināja ar aktualitātēm Latvijas tranzīta politikā un ostu reformā.
Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājas Ineses Andersones prezentācija ietvēra Rīgas pilsētas attīstības plānu, kā arī Viedās pilsētas konceptu.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns iepazīstināja ar Valsts tēla izveides aktualitātēm, informēja par attīstību investīciju piesaistē, tai skaitā “zaļā koridora” veiksmīgo darbību, kā arī par Covid-19 skarto tūrisma nozari.
Trīs dienu mācību programmu noslēdza Valsts izglītības attīstības aģentūras prezentācija par platformu “Study in Latvia” un tās nākotnes plāniem.