2025. gada 16. aprīlī Ārlietu ministrijā notika Latvijas dalības Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) koordinēšanas darba grupas sanāksme, ko atklāja Ārlietu ministrijas Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāja, valsts sekretāra vietniece ekonomisko attiecību jautājumos Ivita Burmistre. Regulārās sanāksmes nodrošina iespēju Latvijas ekspertiem apmainīties ar aktuālo informāciju un koordinēti sadarboties OECD ietvaros. Darba grupā ir iekļautas valsts pārvaldes iestādes un sociālie partneri, ievērojot to sadarbību ar OECD komitejām, kā arī iesaisti daudzpusējo un divpusējo pētījumu projektos. Latvijas dalības OECD koordinēšanas darba grupa ir izveidota saskaņā ar ārlietu ministra rīkojumu, lai nodrošinātu Latvijas sadarbības ar OECD koordinēšanu.
I. Burmistre pateicās iesaistītajām institūcijām un ekspertiem par līdzšinējo ieguldījumu OECD komiteju darbā, kā arī informēja sanāksmes dalībniekus par aktualitātēm Latvijas sadarbībā ar OECD: tika akcentēta Latvijas nesenā kļūšana par OECD Attīstības palīdzības komitejas dalībvalsti (DAC) un atbalsts OECD sadarbībai ar Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīm. DAC ir vadošais starptautiskais forums standartu un labās prakses veidošanā attīstības sadarbības jomā. Dalība DAC dod platformu Latvijas politisko prioritāšu īstenošanai, tostarp atbalstot Ukrainu un citas ES Austrumu partnerības valstis starptautiskā līmenī, veidojot jaunas partnerības un efektīvāku attīstības sadarbības politikas sistēmu.
Atzīmētas arī veiktās iemaksas organizācijas Ukrainas valsts programmas budžetā un Eirāzijas konkurētspējas programmas budžetā Moldovas ES integrācijas reformu atbalstam, kā arī Latvijas pastāvīgās pārstāvniecības OECD un UNESCO redzamā loma, vēstniekam A. Pelšam atrodoties OECD Eirāzijas konkurētspējas programmas Padomdevēju grupas vadībā un vadot OECD Ukrainas draugu grupu.
Sanāksmē notika informācijas apmaiņa saistībā ar gatavošanos OECD Ministru padomes sanāksmei šī gada jūnijā. Darba grupā pārstāvēto institūciju pārstāvji arī informēja par to sadarbību ar OECD, aktuālajiem jautājumiem to kompetencē esošajās organizācijas komitejās, darba grupās un programmās, izstrādē esošajām rekomendācijām, ziņojumiem un pētījumiem.
OECD strādā ar vairāk nekā 300 komiteju, ekspertu un darba grupu starpniecību, kas aptver visas tautsaimniecības un labklājības nozares. OECD komitejas novērtē un salīdzina dalībvalstu datus un rīcībpolitikas panākumus, izstrādā priekšlikumus politikas risinājumiem. Komiteju dalībnieki ir eksperti no dalībvalstīm un partnervalstīm, kas pārstāv valsts iestādes, akadēmiskās aprindas, uzņēmumus un pilsonisko sabiedrību.