2023. gada 2. martā vizītes laikā Indijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Gunda Reire piedalījās vairākos pasākumos par sieviešu iespēju veicināšanu digitālajā laikmetā.
Latvijas vēstniecības Indijā organizētajā pasākumā “Sieviešu iespēju veicināšana digitālajā laikmetā” G. Reire uzvēra, ka Latvija pievērš lielu uzmanību dzimumu līdztiesības, tostarp sieviešu ekonomiskās patstāvības, un iespēju veicināšanas jautājumiem. Viņa norādīja, ka ir svarīgi mērķtiecīgi atbalstīt sievietes jauno tehnoloģiju apguvē, kā arī zinātnes un tehnoloģiju studijās, tādējādi sekmējot iespējas labāk iekļauties darba tirgū un pilnveidot karjeru. Parlamentārā sekretāre vērsa uzmanību, ka šie ir Latvijai prioritāri jautājumi, darbojoties ANO sieviešu tiesību struktūrās un ceļā uz dalību ANO Drošības padomē.
Par sieviešu iespējām digitālajā laikmetā, starptautisko sadarbību, Latvijas un Indijas kopīgu projektu attīstīšanu pasākumā ANO Sievietes (UN Women) diskutēja pārstāvniecības Indijā vadītājas vietniece Kanta Singa (Kanta Singh) un Indijas Sociālo jautājumu centra vadītāja Randžana Kumari (Ranjana Kumari), ES delegācijas Indijā pārstāve dzimumu līdztiesības jautājumos Delfīne Brisonē (Delphine Brissonneau), kā arī nevalstisko organizāciju un tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji un Indijā akreditētais diplomātiskais korpuss.
Savukārt Džavāharlāra Neru (Jawaharlal Nehru) Universitātes rīkotajā akadēmiskajā diskusijā parlamentārā sekretāre ar studentiem un pasniedzējiem apsprieda jautājumus par sieviešu iespējām moderno tehnoloģiju laikmetā.
G. Reire iztirzāja sieviešu iespēju veicināšanu no humānisma skatu punkta, dalīdamās pieredzē, kas gūta, darbojoties gan akadēmiskajā, gan politiskajā vidē. Viņa norādīja, ka sieviešu iespēju veicināšana ir saistīta ar taisnīgumu, cieņu un drošību.
Parlamentārā sekretāre citēja ievērojamo ASV juristi Rūtu Beideru Ginsburgu (Ruth Bader Ginsburg): “Sieviešu vieta ir visur, kur tiek pieņemti lēmumi. Sievietes nedrīkst būt izņēmums.” Šīs idejas atbalstīja un diskusijā iztirzāja Džavāhrlāla Neru Universitātes profesores Ummu Salma Bava (Ummu Salma Bava) un Bhasvati Sarkara (Bhaswati Sarkar), un studenti.
Noslēgumā profesore Ummu Salma Bava uzsvēra, cik svarīgi ir ieguldīt savas personības attīstībā, lai gūtu panākumus. Lai gan tieši tāda demokrātija, kur sievietes darbosies lēmumpieņēmēju lomā, būs uzskatāma par dinamisku, demokrātijas aizsardzība atkarīga arī no katra cilvēka. Demokrātija ir jāsargā mums visiem.
Pasākumos Indijā uzstājās biedrības Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone un komunikāciju speciāliste Laima Bauere, daloties pieredzē Latvijas sieviešu iesaistē dažādu jauno tehnoloģiju nozarēs. Riga TechGirls mērķis ir iedrošināt sievietes apgūt jaunas zināšanas, lai viņas kļūtu ne tikai par tehnoloģiju izmantotājām, bet arī radītājām.
No 2023. gada 1. līdz 4. martam Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre G. Reire uzturas vizītē Indijā, lai piedalītos Indijas ikgadējā augsta līmeņa ārpolitikas konferencē Raisina Dialogue 2023.